TERMOWIZJA

Ciągle i dynamicznie rozwijająca się technologia daje ogromne możliwości w wielu dziedzinach. Wiele wspaniałych odkryć i wynalazków z powodzeniem jest wykorzystywanych w budownictwie i znacznie ułatwiają różne zadania. Termowizja jest jednym z nich i dzięki badaniom termowizyjnym można bardzo skutecznie sprawdzić jakość oraz szczelność izolacji termicznej w budynkach. Sprawdzenie jej stanu jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy decydujemy się na zakup domu z rynku wtórnego, który został zbudowany wcześniej. Wymiana instalacji jest dość kosztowna i często wiąże się z długimi pracami specjalnych ekip. Lepiej wiedzieć wszystko o stanie budynku, zanim zdecydujemy się na zakup domu. Jeśli instalacje okażą się w złym stanie technicznym możemy negocjować cenę lub poprosić, żeby właściciel wykonał konieczne prace we własnym zakresie.

Wykorzystanie termowizji w budownictwie to nie tylko innowacyjna metoda, ale także bardzo funkcjonalna. Rynek wtórny ma niemal tyle samo zwolenników, co pierwotny, a za jego największą zaletę uważa się klimatyczny wygląd i stylowe wnętrza. 

Realizowane przez nas badania termowizyjne to kompleksowe sprawdzenie wykonania izolacji termicznej budynku , osadzenia stolarki okiennej oraz określenie szczelności instalacji. Pomiary termowizyjne pozwalają także odtworzyć przebieg instalacji oraz kanałów wentylacyjnych. Dzięki temu będziemy mieli kompleksowy obraz każdej z nich oraz jej stanu. Termowizja to coraz chętniej wykorzystywana metoda przy ocenie stanu technicznego budynku. Jednak samo badanie nie jest proste i wymaga dobrej znajomości obsługi urządzenia, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom.