INWENTARYZACJE BUDOWLANE

Inwentaryzacja budowlana pozwala nam w dokładny sposób określić faktyczny stan domu czy innej budowli. Najczęściej wykonuje się ją przed planowaną rozbudową , modernizacja lub większym remontem. Na podstawie wykonanej inwentaryzacji zostanie wykonany projekt dlatego tak ważne, by była bardzo dokładnie przeprowadzona.

Inwentaryzacje budynków są obowiązkową procedurą w pewnych sytuacjach. Warto zatem zdawać sobie sprawę z tego, że takich inwentaryzacji wymaga większy remont domu, powiększanie domu lub jego przebudowa. Jeśli zmieniona ma być ilość oraz wielkość okien albo drzwi to również jest konieczność jej sporządzenia. Tak samo przed wykonaniem nowych instalacji takich, jak prąd czy gaz, nie można o niej zapominać. Trzeba wiedzieć także o tym, że gdy planuje się zakup domu albo jego sprzedaż, ważna jest ocena jego stanu technicznego. Choćby po to byśmy wiedzieli co dokładnie i w jakim stanie kupujemy. 

Jeśli chodzi o powyższe zalecenia dotyczące inwentaryzacji, to warto być ich świadomym, by nie mieć nieprzyjemności urzędowych z powodu niedopilnowania ich wykonania.